JORNADA 26 – TEMPORADA 17/18

14 i 15 d’Abril del 2018.

Jornada marcada per la celebració del I Memorial Roser Llop organitzat pel CB Escolàpies.

El Sènior Masculí sap patir i, tirant d’ofici, guanya a la sempre difícil pista del primer classificat en un partit on els vermells, tot i estar darrere al marcador amb avantatges mínimes durant 38 minuts, amb una bona actitud de tots els jugadors tant des de la banqueta com a pista, fent una bona feina de desgast forcen la pròrroga i s’enduen una importantíssima victòria.

El Sènior Femení no té el millor partit i es veu superat en tot moment.

El Sots-25 Masculí guanya gràcies a l’experiència dels vermells i la superioritat dels vermells contra un rival que es va quedar amb només 3 jugadors a pista degut a les expulsions.

El Júnior Masculí va de més a menys i perd en una pista molt complicada en un matx on els vermells no van estar del tot encertats a la segona part.

El Júnior Femení perd en un partit on les vermelles si bé ho han intentat, no han pogut capgirar la renda de la desena de punts a favor de les gironines.

L’Infantil Masculí va de menys a més i gràcies al ritme imposat pels vermells s’enduen la victòria.

L’Infantil Femení Vermell fa un partit molt complet en tots els aspectes i guanya el sue matx.

L’Infantil Femení Negre va de menys a més i competeix a una pista sempre complicada, on les vermelles van imposar el seu joc a partir de la segona meitat.

El Mini Masculí 2006 guanya gràcies a la bona defensa i el joc compacte de l’equip.

El Masculí 2007 perd contra un rival més físic.

El Mini Femení guanya en un matx on les vermelles han hagut de patir per endur-se el matx gràcies a un bon últim període.

El PreMini Masculí 2008 fa doble jornada: dijous perd degut a errors no forçats dels vermells; dissabte guanya per ofici.

El PreMini Masculí 2009  perd el debri deguit a una molt mala primera meitat.

El PreMini Masculí 2010 perd degut a la diferència física.

El PreMini Femení  perd contra un rival més fort.

_

 

CATEGORIA EQUIP LOCAL RES. EQUIP VISITANT
SÈNIOR MASCULÍ VEDRUNA PALAMÓS 68-71 CB ESCOLÀPIES
SÈNIOR FEMENÍ ATHLÈTIC SILENC 96-41 CB ESCOLÀPIES
SOTS-25 MASCULÍ CB PALAFOLLS 62-81 CB ESCOLÀPIES
JÚNIOR MASC. BÀSQUET GIRONA U17 81-51 CB ESCOLÀPIES
JÚNIOR FEM. CB ESCOLÀPIES 44-61 CESET GIRONA
CADET MASCULÍ NJ NJ NJ
INFANTIL MASC. CB PALAFOLLS 51-58 CB ESCOLÀPIES
INFANTIL FEM. VER. CB ESCOLÀPIES 65-23 CB BANYOLES
INFANTIL FEM. NEG. BÀSQUET LLORET 39-31 CB ESCOLÀPIES
MINI MASC. 06 CB ESCOLÀPIES 81-35 BC FONTAJAU
MINI MASC. 07 CB ESCOLÀPIES 23-73 CB SALT
MINI FEM. CB ESCOLÀPIES 47-46 CB FARNERS
PRE-MINI MASC. 08 LA SALLE PALAMÓS 21-64 CB ESCOLÀPIES
PRE-MINI MASC. 08 CB QUART VERD 58-43 CB ESCOLÀPIES
PRE-MINI MASC. 09 CB ADEPAF 47-45 CB ESCOLÀPIES
PRE-MINI MASC. 10 CB ESCOLÀPIES 12-62 CCE MONTESSORI
PRE-MINI FEM. CB ESCOLÀPIES 5-55 GEIEG

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *