18/19 – JORNADA 24

30 i 31 de Març del 2019.

Per primer cop en aquesta segona fase, el Sots-25 es retroba amb la victòria.

El Sènior Masculí guanya en l’últim partit de la jornada en un matx on els vermells van governar de principi a fi gràcies a la bona feina sota taulells i l’encert.

El Sènior Femení perd degut a un mal quart on les vermelles s’han col·lapsat per la defensa zonal local.

El Sots-25 Masculí s’emporta la primera victòria de la segona fase després de realitzar un bon partit en línies generals on l’alt percentatge d’encert i una defensa intensa en molts moments del partit, han sigut les claus del triomf.

El Júnior Masculí A perd a casa en un partit on els vermells han perdut pistonada a partir de la represa.

El Júnior Masculí B guanya per la mínima en una complicada pista on els vermells han treballat de valent.

El Júnior Femení perd  en la doble jornada: divendres als instants finals en un partit on les vermelles van competir en tot moment; dissabte surten arrollades pel poder ofensiu de les olotines que, sumat al mal encert vermell, va fer que el resultat fos més abultat del que realment era el matx.

El Cadet Femení perd el derbi en un partit on les vermelles si bé van competir a la primera part, a partir de la segona es van bloquejar i sumat al poc encert i errors no forçats, perden el matx.

El PreInfantil Masculí perd degut als pocs efectius contra un rival més físic.

El Mini Masculí 2007 guanya en un partit complet pels vermells.

El Mini Masculí 2008 guanya en un matx que els vermells van dominar de principi a fi.

El Mini Femení 2007 perd en un partit on les vermelles no van poder aturar en cap moment les visitants.

El Mini Femení 2007/2008 guanya en el seu partit tirant d’ofici i ganes.

El PreMini Masculí 2009/2010 guanya realitzant un bon partit en línies generals.

El PreMini Femení 2009/2010 guanya havent-se de posar el mono de treball.

El PreMini Femení 2011 perd a la doble jornada en ambdós matxs contra rivals més físics i superiors.

_

CATEGORIA EQUIP LOCAL RES. EQUIP VISITANT
SÈNIOR MASCULÍ BÀSQUET VALL DE TERRI 52-70 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
SÈNIOR FEMENÍ BISBAL BÀSQUET 57-44 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
SOTS-25 MASCULÍ CB ESCOLÀPIES FIGUERES 80-67 CESET
JÚNIOR MASC. A CB ESCOLÀPIES FIGUERES 63-72 SANTA COLOMA GRAMENET
JÚNIOR MASC. B ESCOLA PIA OLOT 45-46 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
JÚNIOR FEM. UNIÓ GIRONA 56-54 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
JÚNIOR FEM. CB OLOT 80-29 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
CADET MASCULÍ CB ESCOLÀPIES FIGUERES 29-82 CB ROSES
CADET FEMENÍ NJ NJ NJ
CADET FEM. -CADAQUÉS NJ NJ NJ
PREINFANTIL MASC. CB ESCOLÀPIES FIGUERES 33-55 CB GRIFEU
MINI MASC. 07 BC FONTAJAU 33-59 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
MINI MASC. 08 CESET 57-71 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
MINI FEM. 07 CB ESCOLÀPIES FIGUERES 23-73 UNIÓ GIRONA
MINI FEM. 07-08 UNIÓ GIRONA 38-55 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
PRE-MINI MASC. 09-10 CB ESCOLÀPIES FIGUERES 77-47 CB LLAGOSTERA
PRE-MINI MASC. 11 CB GRIFEU 2-52 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
PRE-MINI FEM. 09-10 CB ESCOLÀPIES FIGUERES 56-45 CB BESCANÓ
PRE-MINI FEM. 11 CB BESCANÓ 52-2 CB ESCOLÀPIES FIGUERES
PRE-MINI FEM. 11 LES ALZINES 50-0 CB ESCOLÀPIES FIGUERES